ΔΕΙΤΕ

Εκπληκτική εμφάνιση για τους υποτρόφους κολύμβησης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα!

July 10, 2017

Οι υπότροφοι κολύμβησης του Pierce, μέλη της ομάδας Παμπαίδων και Παγκορασίδων (13 - 14 ετών) έκλεψαν και πάλι την παράσταση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης, που διεξήχθη στο Βόλο, από 6 έως και 9 Ιουλίου, με τη συμμετοχή 1.000 κολυμβητών από 130 συλλόγους, από όλη την Ελλάδα!

Κολύμβηση

Οι νεαροί κολυμβητές της ομάδας του Κολλεγίου κατέκτησαν 15 χρυσά, 4 ασημένια και 1 χάλκινο μετάλλιο καταλαβάνοντας την 3η θέση στη Γενική Βαθμολογία και την 2η θέση στην κατηγορία Παγκορασίδων. Εκπληκτική ήταν και η εμφάνιση των μοναδικών αγοριών της ομάδας, Κωνσταντίνου Στάμου και Δημήτρη Τσαλιαγκού, οι οποίοι κατέκτησαν 6 χρυσά μετάλλια, σε 6 αγωνίσματα! Τα μετάλλια κατέκτησαν οι:

Κωνσταντίνος Στάμου 3 χρυσά (100, 200 και 400 μ. ελεύθερο)
Δημήτρης Τσαλιαγκός 3 χρυσά (100, 200 μ. πρόσθιο και 200 μ. μικτή)
Ιωάννα Γεωργοπούλου 3 χρυσά (50, 100 και 200 μ. ύπτιο)
Ζωή Σιγανού 2 χρυσά (100, 200 μ. πρόσθιο) και 1 ασημένιο (50 πρόσθιο)
Χρύσα Μητσάκου 2 ασημένια (200 και 400 μ. ελεύθερο)
Σκυταλοδρομία Παγκορασίδων Α: 3 χρυσά στα 4 Χ 100 μ. ελεύθερο, 4 x 200 μ. ελεύθερο και 4 x 100 μικτή

Κολύμβηση

Στους τελικούς, πέρασαν η Βασιλική Μανάκου (4η θέση στα 100, 200 μ. πρόσθιο και 5η θέση στα 100 μ. ύπτιο) και η Χρύσα Μητσάκου (4η θέση στα 100 μ. ελεύθερο).

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας για την καταπληκτική φετινή αθλητική τους διαδρομή και καλές διακοπές σε όλους!